22 Nov 2016

AMSTERDAM -- (BUSINESS WIRE) -- C.H. Robinson odnowił umowę z Tesco, międzynarodową siecią sprzedaży detalicznej produktów spożywczych i wielobranżowych, dotyczącą zwiększenia obecnej dystrybucji szerokiego asortymentu produktów w Polsce.

Od roku 2011 C.H. Robinson zajmował się obsługą części działalności Tesco Polska w Centrum Dystrybucji Tesco w Gliwicach w ramach outsourcingu transportowego. W następstwie decyzji Tesco o synchronizacji obecnego modelu działalności w Europie Wschodniej C.H. Robinson otrzymał możliwość rozszerzenia obecnej współpracy logistycznej z Tesco o centra logistyczne w Gliwicach, Poznaniu i Teresinie.

„Tesco współpracuje z C.H. Robinson od pięciu lat. Cieszymy się z możliwości rozwijania obecnych relacji biznesowych oraz ich umocnienia w przyszłości - powiedział Jeroen Eijsink, Prezydent C.H. Robinson Europe. - Z przyjemnością rozpoczynamy kolejny etap współpracy z Tesco, w którym główny nacisk położony będzie na świadczenie usług najwyższej jakości i o najwyższym stopniu wydajności. Jesteśmy przekonani, iż naszą zaletą jest zrozumienie potrzeb naszych klientów, co znajduje odzwierciedlenie w jakości usług, które świadczymy”.

Tesco approved

Matthew Rhind, dyrektor generalny Tesco ds. dystrybucji, oświadczył: „Jesteśmy zadowoleni z profesjonalizmu oraz jakości usług świadczonych przez C.H. Robinson od początku naszej współpracy. Dostosowane do potrzeb klienta usługi w zakresie dostaw produktów oraz doświadczenie firmy spełniają nasze wymogi. Jesteśmy przekonani, iż dalsza współpraca z C.H. Robinson okaże się wsparciem dla rozwoju naszych strategii biznesowych na następne lata”.

Tesco Polska jest częścią Tesco PLC, z siedzibą w Welwyn Garden City, Herforshire (Wielka Brytania). Polski zespół liczy niemal 30 000 pracowników zatrudnionych w sieci ponad 400 sklepów w całej Polsce, które obsługują pięć milionów klientów każdego tygodnia. www.tesco-polska.pl

C.H. Robinson

Celem spółki C.H. Robinson jest zwiększenie dynamiki światowego handlu, która wpłynie na rozwój globalnej gospodarki. Dzięki wiedzy naszych pracowników, sprawdzonym procesom i globalnej infrastrukturze technologicznej oferujemy naszym klientom rozwiązania, które znacząco ułatwiają im pracę. Jako jeden z największych na świecie dostawców usług logistycznych 3PL zapewniamy szeroką ofertę usług logistycznych, zaopatrzenie w świeże produkty i usługi zarządzane za pośrednictwem naszej globalnej sieci. Firma C.H. Robinson jest jednym z czołowych spedytorów frachtu w Europie, mającym sieć przedstawicielstw na całym kontynencie. Nasi pracownicy w regionie europejskim posługują się wieloma językami oraz posiadają wysokie kwalifikacje, dzięki czemu mogą świadczyć naszym klientom najwyższej jakości usługi. Spółka oraz fundacja C.H. Robinson i jej pracownicy co roku udzielają wsparcia dla szeregu organizacji na całym świecie. Spółka ma siedzibę w Eden Prairie (stan Minnesota, USA) i jest notowana na giełdzie NASDAQ. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.chrobinson.com lub w filmie poświęconym naszej firmie (https://www.chrobinson.com/en/us/About-Us/).

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.